Dudak Renklendirme

Dudak Renklendirme : Doğal tonlarda, belirgin ve kendini belli eden dudaklar kuşkusuz ki günümüzde birçok kadının hayalidir. Genetik faktörler veya yaş almaya bağlı olarak dudaklarımız zamanla soluklaşabilir, dudak hatlarımız belirginliğini yitirebilir. Bu da dudaklarımızın solgun ve olduğundan çok daha ince görünmesine neden olabilir. İşte dudak renklendirme işlemi tam da bunun için yapılan ve her daim canlı, belirgin, renkli ve dikkat çekici dudaklara sahip olmasını sağlayan kalıcı makyaj işlemlerinin en çok tercih edilenlerinden biridir.

Dudaklar, vücudumuzdaki hassas bölgelerin başında gelir. Dudak renklendirme uygulaması, mutlaka bu alanda tecrübeli bir kalıcı makyaj uzmanı tarafından yapılması gereken bir işlemdir.

Bitkisel kökenli özel boyalarla yapılan dudak renklendirme uygulaması, oldukça güvenilir ve konforlu bir işlemdir. Dudak renklendirme işlemi 2 aşamada yapılır. İlk aşama, dudak renginin belirlendiği ve ilk pigmentasyon işleminin uygulandığı aşamadır. Yaklaşık 4-6 hafta sonra 2. aşama ise dudak renklendirme işleminin rötuş aşamasıdır.

Dudak rengi nasıl seçilir?

Dudak renklendirme uygulamasında öncesinde dudaklara uygulanacak pigmentasyon rengine karar verilir. Şeftali tonlarından pembe tonlarına, kırmızıdan gül kurusu gibi spesifik renklere kadar birçok farklı boya rengi bulunmaktadır. Bu noktada gerek uzun ömürlü olması gerekse doğal durması açısından renk seçimi yaparken kişinin cilt tonuna uygun ve uygulama sonrası doğal duracak bir rengin seçilmesi önemlidir. Renk seçimi tamamlandıktan sonra uygulamaya geçilir.

Dudak Renklendirme Öncesi Hazırlık Aşaması

İşlem her ne kadar güvenilir ve konforlu olsa da uygulama mikro iğneciklerle yapıldığı için uygulama öncesi işlem alanına anestezik kremler sürülür. Ortalama 20-25 dakika bu kremlerin etkisini göstermesi beklenir. Anestetik kremler sayesinde neredeyse ağrısız ve acısız diyebileceğimiz bir uygulama olan dudak renklendirme uygulaması, kremlerin etkisini göstermesiyle başlar ve ortalama 80-90 dakikada tamamlanır.

Dudak renklendirme işleminde dudağın üst tabakasına cupid çizgisi dediğimiz üst dudaktaki çukur çizginin iyi çizilmesi ve dudakların sınırlarının belirlenmesi önemlidir.

İşlem esnasında önce üst dudak ardından alt dudak yapılır. Bu iki dudak arasında en dikkat edilmesi gereken nokta alt dudak ile üst dudak pigmentasyon uygulamalarında renklerin aynı olmasıdır.

Dudak Renklendirme Acılı Bir İşlem midir?

Dudak renklendirme işleminde mikro iğnecikler tüm dudak yüzeyinde birkaç kez gider gelir. İşlem esnasında dudaklarda hafif bir sızı olması normaldir ancak bu sızı küçük bir rahatsızlık şeklindedir. Anestetik kremler sayesinde tüm süreç oldukça konforlu şekilde ilerler. Dudak renklendirme işlemi, işlemden sonra dudakların üzerine ince bir kat seçilen rengin boyasının sürülmesiyle tamamlanır. Bu uygulamaya dudak maskesi denir rengin dudaklara daha iyi nüfuz etmesi için yapılan bir uygulamadır.

Dudak Renklendirme Sonrası Bakımı

Dudak renklendirme işleminin yapıldığı gün dudaklara su değmemelidir. İlk birkaç saat çok sıcak veya çok soğuk içecekler tüketilmemelidir. Bunun nedeni işlem görmüş dudakların kısa bir süre için hassasiyet geliştirmesidir. Uygulama alanının işlem günü ve işlem gününü takip eden günlerde nemlendirilmesi önemlidir. Bu nemlendirme işlemleri dikkatli şekilde yapılmalıdır. Asla silerek veya bastırarak yapılmamalıdır. Her 3-4 saatte bir dudaklar hafifçe nemlendirilmeli ve dudakların iyileşme süreci hızlandırılmalıdır.

Dudak renklendirme uygulaması hakkında sık sorulan sorular;

1) DUDAK RENKLENDİRME İŞLEMİ SONRASI HEMEN SOSYAL HAYATA DÖNÜLEBİLİR Mİ?

Dudak renklendirme uygulaması oldukça konforlu bir işlemdir. Uygulama esnasında hassasiyet oluşsa da çok kısa bir süre sonra kendiliğinden geçer. Dolayısıyla işlemden kısa bir süre sonra rahatlıkla sosyal hayatınıza dönebilir, günlük rutinlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

2) DUDAK RENKLENDİRME UYGULAMASI DİĞER KALICI MAKYAJ UYGULAMALARIYLA AYNI ANDA YAPILABİLİR Mİ?

Dudak renklendirme uygulaması sıklıkla microblading ve kaş pudralama uygulamalarıyla beraber yapılabilmektedir. Bununla birlikte eyeliner, diplner gibi başka pek çok kalıcı makyaj uygulaması ile birlikte kombin edilerek yapılabilir.

3) DUDAK RENKLENDİRME UYGULAMASINDA RÖTUŞ SONRASI DUDAKLARIM İSTENİLEN RENGİ ALMAZSA NE OLUR?

Dudak renklendirme uygulamaları 2 seans olarak planlanmaktadır.2 seans sonunda istenilen rengi almış olacaktır.

Dudak renklendirme uygulaması, özellikle yoğun iş ve yaşam temposuna sahip birçok kadın için ideal uygulamalardan biridir. Ortalama 24-36 ay kalıcılığı bulunan dudak renklendirme uygulamasıyla siz de her daim bakımlı görünebilir, makyaj yapmaya vakit ayırmayı geride bırakabilirsiniz.

Dudak renklendirme uygulamasıyla ilgili detaylı bilgi ve randevu için merkezimizin iletişim numaralarından bize her zaman ulaşabilir, merak ettiklerinizi uzmanlarımıza sorarak dudak renklendirme randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Dudak Renklendirme Fiyatları Ne Kadar?

Dudak renklendirme fiyatları hakkında kampanyalı fiyat bilgisi almak için hemen aşağıdaki formu doldurun.

Instagram : Merve Dönmez Beauty Instagram

Adres : Caddebostan Mahallesi, Bağdat Cd. No:310 D:6 , Kadıköy

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!