Kaş Silme

Kaş Silme Uygulaması : Günümüzde kalıcı makyaj uygulamalarına olan talepler her geçen gün artarak devam ediyor. Başta dudak renklendirme işlemi olmakla birlikte kalıcı eyeliner, kalıcı dipliler ve kaş uygulamaları, söz konusu kalıcı makyaj olduğunda ilk akla gelen ve sıklıkla uygulanan uygulamalar arasındadır.

Kalıcı makyaj uygulamaları güvenilir ve konforlu uygulamalar olmakla birlikte mutlaka alanında uzman, bu branşta eğitim almış, tecrübeli uzmanlar tarafından yapılması gereken işlemlerdir. Aksi halde işlemler sonrasında çeşitli hayal kırıklıkları ile karşılaşabilmektedirler.

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında büyük bir yer kaplayan kaş uygulamaları, farklı tekniklerle yapılmaktadır. Gölgelendirme işlemi gibi soft işlemlerin yanı sıra deriye daha fazla ve yoğun müdahale edilen microblading işlemleri de bulunmaktadır. Ancak bu işlemler ciddi uzmanlık istemekle birlikte aynı zamanda mutlaka kaliteli ve orijinal ürünlerle, boyalarla yapılması gereken işlemlerdir. Aksi halde zamanında önce uygulama alanında renk değişimleri ile karşılaşmak kaçınılmaz olur.

Kalitesiz boyalarla yapılan işlemlerin kısa sürede renk değiştirmesi veya akmasına, bozulmasına ek olarak bir de yanlış biçimlendirilen kaşlar da olabilmektedir. Kişinin yüz anatomisine uymayan, onu olduğundan daha üzgün, yaşlı veya yorgun gösteren yanlış kaş uygulamalarına da sıklıkla rastlamaktayız. İşte bu noktada, söz konusu yanlış kaş uygulamalarını düzeltmek olduğunda yapılan işlemlerden ilki kaş silme işlemleridir.

Kaş silme işlemleri kusturma olarak da bilinen yöntemle yapılır. Bu yöntem, kaş uygulaması yapılan özel cihazlarla yapılır. Ancak bu sefer iğnenin ucuna kaşlarda kullanılan boya pigmentleri değil boyalara kusturacak özel solüsyonlar alınır ve kaşlara uygulanır. Tıpkı uygulamada olduğu gibi kaşların solüsyonu boyaları emdiği gibi emmesi ardından kaşlardaki boyaları ciltten dışarıya kusması beklenir.

Kaş silme işlemimiz neredeyse ağrısız ve acısız şekilde tamamlanırlar. Ancak gerek cildi yormamak gerekse kontrollü uygulama yapmak adına kaş silme işlemleri 2 hatta yapılan işlemin yoğunluğuna göre 3 seansta tamamlanabilmektedir. Seans sayıları ve kullanılacak yöntem hastadan hastaya değişiklik göstermektedir. Her kaş silme uygulaması her kaş uygulamasını geri çeviremeyebilir bu nedenle sizin için uygun olan yönteme uygulama öncesi yapılan konsültasyon muayenesinde karar verilmektedir.

Kaş silme uygulamaları ile ilgili sık sorulan sorular

1) KAŞ SİLME UYGULAMALARINI KİMLER YAPAR?

Kaş silme işlemi uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Bu uygulamalar medikal cihazlara hakim, eğitim almış uzman estetisyenler tarafından yapılmaktadır.

2) KAŞ SİLME UYGULAMASI SONRASINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Kaş silme işlemi her ne kadar daha önce yapılan bir işlemi geri almayı içerse de günün sonunda o da bir işlemdir ve cildi bir miktar hassaslaştırabilir. Bununla birlikte özellikle kusturma yöntemiyle yapılan kaş silme işlemlerinde dikkat edilmesi gereken birkaç kural vardır.

Bunlar; uygulamayı takriben ilk 4-5 gün havuz, deniz, hamam, sauna, buhar odası gibi alanların kullanılmamasıdır. Bununla birlikte uygulamayı takriben ilk 24 saat uygulama alanına su değmemelidir. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise uygulama alanında işlemden sonra önerilen kremlerin kullanılması ve oluşacak kabuklu yapının koparılmamasıdır. Kabukların kendiliğinden düşmesi beklenmelidir.

3) KAŞ SİLDİRME UYGULAMALARINDA YAŞ SINIRI VAR MI?

Tüm kalıcı makyaj uygulamalarında yaş sınırı 18’dir. Kalıcı makyaj işlemi yaptırabilmek için 18 yaşında olmanız gerekir. Dolayısıyla olası bir kaş sildirme işleminde de alt limit 18 yaştır.

Kalıcı makyaj uygulamalarından biri olan kaş uygulamaları, gerek kişinin ifadesini tazeleyen gerekse tamamlayan unsurların başında gelen kaşlara, şekil vermenin en etkili yollarından biridir. Ancak doğru şekilde yapılmadığında hem psikolojik olarak hayal kırıklığı yaratmakta hem de kişiyi sonrasında birçok farklı uygulama ile boğuşturmaktadır. Bu nedenle sonrasında herhangi bir problem yaşamamak ve hayalini kurduğunuz kaş formuna ulaşmak için işlem yaptıracağınız yeri mutlaka en iyi şekilde araştırmalı ve kararınızı ona göre vermelisiniz.

Güvenilir ve konforlu uygulamalar olan kaş sildirme uygulamaları ile ilgili detaylı bilgi için merkezimizin iletişim numaralarından veya sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilir, merak ettiklerinizi uzmanlarımıza danışarak kendi kaş sildirme randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Unutmayın! Zamanla rengi akmış kaş işlemlerine katlanmak veya yanlış biçimlendirilmiş kaşları kabullenmek zorunda değilsiniz. Hemen, kaş sildirme işlemleri için iletişime geçin, kaş uygulamalarıyla ilgili kötü deneyimlerinizi sildirerek geride bırakın.

İfadenizi tazelemek için bugün harekete geçin!

Kaş Sildirme Fiyatları Ne Kadar?

Kaş silme fiyatları hakkında kampanyalı fiyat bilgisi almak için hemen aşağıdaki formu doldurun.

Adres : Caddebostan Mahallesi, Bağdat Cd. No:310 D:6 , Kadıköy

Instagram : Merve Dönmez Beauty Instagram

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!