Microblading Kaş Tasarımı

3D Microblading Nedir?

 

Microblading Nedir ? Diğer adıyla 3D kıl tekniği, kaşların arasındaki boşlukların kendi kıl yapınıza ve rengine en uygun şekilde tasarımının yapılarak kaşların olduğu bölgeye pigment uygulama işlemidir. Bu işlem microblading kalemi olarak bilinen araç ile yapılır. Bu işlem bir dövme işlemi değildir bu işlemde kullanılan teknik ve boyalar deri yüzeyinde kaldığı ve cilde zarar vermediği için dövmeden ayrılmaktadır.

Kaş kontür işlemi 2 seanstan oluşur. İşlem süresi ortalama 75 dakikadır. İlk seanstan 3-4 hafta sonra rotüş seansı yapılması gerekir. İşlem sırasında kaşların üzerine pigment uygulandığından 3-4 hafta sonra uygulanan rötuş sonrasında işlemin kalıcılık süresi daha uzun olacak, kaşlar daha gür ve dolgun gözükecektir.

Microblading Nasıl Yapılır?

Kaş şekillendirme ve dövme sanatıyla karıştırdığınız bir kozmetik prosedürdür. Doğru bir şekilde uygulandığında, doğal görünümlü, daha dolgun kaşlar oluşturabilir. İşte kaş kontür süreci hakkında genel bir bakış:

Konsültasyon ve Planlama: Uygulama öncesinde, teknisyen sizinle bir araya gelir ve ideal kaş şeklinizi ve renginizi tartışır. Bu aşama, kaş şeklinizin yüz şeklinizle uyumlu olduğundan ve beklentilerinizi karşıladığından emin olmak için önemlidir.

Hazırlık: Kaşlarınız temizlenir ve çizilecek alan işaretlenir. Ardından, teknisyen cildinizi ve kaşlarınızı anestezik bir krema ile uyuşturur.

Uygulama: Bu aşamada, teknisyen ince, küçük çizikler yapmak için bir özel kalem kullanır. Her çizik, bir kaş telini taklit eder. Ardından, çizikler boyayla doldurulur, cilt altında kalıcı bir iz bırakır.

Sonuçları Kontrol Etme: Boya bir süre ciltte bırakıldıktan sonra, fazlalıklar temizlenir ve sonuçlar kontrol edilir. Bu aşamada, teknisyen kaşlarınızın şeklinin ve renginin beklentilerinize uygun olup olmadığını kontrol eder.

Bakım: İşlem sonrası, kaşlarınızın iyileşmesi birkaç hafta sürebilir. Bu süre zarfında, cildinizin kızarıklığı ve şişmesi beklenir. Teknisyeniniz size iyileşme süreci boyunca nasıl bakım yapacağınızı anlatacaktır.

Uygulama genellikle 1-2 yıl arasında kalıcı olur, ancak bu süreç, cildinizin tipine ve bakım alışkanlıklarınıza bağlı olarak değişir. Her ne kadar genellikle güvenli olsa da, herhangi bir cilt veya kozmetik prosedüründe olduğu gibi, bu işlemin de riskleri vardır. İyileşme süreci boyunca doğru bakımı sağlamazsanız, enfeksiyon riski olabilir. Ayrıca, kaş kontür prosedürünü yalnızca sertifikalı ve deneyimli bir profesyonelden almanız önemlidir.

 

 

Microblading Öncesi Hazırlık Aşaması ve Kaş Tasarımı

Microblading işleminin temel amacı boşluklu ve seyrek kaşları gür, kalın ve şekilli göstermektir. İşleme başlamadan önce hazırlık aşamasında altın oran alınarak yüzünüze en uygun şekilde kaş tasarımı yapılır. İşleme başlamadan önce lokal anestezik krem sürülür ve işlemin acısız, ağrısız ve konforlu geçmesi sağlanır.

Hazırlık aşamasında kişinin kaş ve cilt alt tonuna uygun pigmentler seçilerek en doğal görünümü elde etmesi amaçlanır.

 

İşlemin Kalıcılık Süresi

İşlemin kalıcılık süresi 12-24 ay arasındadır. Bu süre işlem derinliğine, pigmentin kalitesine göre değişmektedir. Kalıcılık süresindeki bir diğer konu da kişinin cilt tipidir. Yağlı cilt tiplerinde kalıcılık süresi daha kısa olurken, kuru cilt tiplerinde bu süre daha uzun olabilmektedir. Yapılan işlem kaştan solarak kaybolacaktır.

İşlem Sonrası Bakım

Kalıcı kaş tasarımı işlemi steril ortamda, steril cihazlarla ve bu işin eğitimini almış kişiler tarafından yapıldığı sürece cilde ve yaptıran kişinin sağlığına hiçbir zararı bulunmamaktadır. 3D kaş kontür işlemi acısız ve ağrısız bir işlemdir. İşlem yapılan bölgenin nemlendirici kremlerle desteklenmesi ve bakımın iyi bir şekilde yapılması gerekir. İşlemin yapılmasından sonra 2 gün boyunca bölgeye su değdirilmemelidir.

3D Kıl Tekniği ile Kaş Kontürü Hakkında Merak Ettikleriniz

İşlem kaş kaç saat sürer?

İşlem öncesinde belirlenmiş olan tasarım özel kalem ile kalıcı olarak uygulanır. İşlem sırasında bir kanama olmaması gerekir. Kalıcı kaş tasarımı işlemi tüm aşamaları dahil yaklaşık 1 – 1,5 saat içerisinde tamamlanır.

Kaş kaç günde iyileşir?

Bir gün boyunca su değmemeli, sauna ve buhar banyosu yapılmamalı. Devam eden günler içerisinde kaş üzerine tabaka halinde krem sürülmeli.Yaklaşık 4-5 gün içerisinde iyileşme süresi tamamlanır. Uygulamadan 20 gün sonra genel kontrol yapılır, ihtiyaç duyulursa rötuş yapılabilir.

Kaşınız kaç gün yıkanmaz?

Öncelikle işlem bittikten sonra ilk 48 saat oldukça önemli. Bu süre zarfında kaşlarınıza dokunmamalı suyla temas ettirmemeye dikkat etmelisiniz. İşlem bittikten 30 dakika sonra bakım yapmaya başlamanız gerekiyor.

Kıl tekniği kaş ne kadar süre kalıcı?

Kıl Tekniği Kaş Yapımında , kalıcılık cilt tipine ve diğer bazı faktörlere göre yaklaşık 8ay -18 ay arasında değişmektedir. Bu süre tamamen cilt tipinize göre ve uygulama sonrası bakım kalitesine göre ve kullanılan boyanın kalitesi ve içeriğine göre değişmektedir.

Kaş kontür işlemi acılı mıdır?

Cilt yüzeyine yakın yapılan kaş kontür çalışması çok net ve temiz bir görüntü verir. İğneler vasıtasıyla boya, üst derinin altına işlenmektedir. İşleme başlamadan önce uygulama yapılacak bölge anestezi kremiyle uyuşturularak iğnelerin yarattığı acıyı hafifletilir. Hissedilen acı dayanılmaz olmaz.

Microblading Kaş Tasarımı Fiyatları Ne Kadar?

Microblading fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurup kampanyalı fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Etiketler : microblading kaş kontür ,  microblading sonrası bakım , microblading kaş fiyat

Instagram : Merve Dönmez Beauty


Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!