Kirpik Lifting

Var olan kirpiklerin köklerine yeni kirpik eklemeden uygulanarak daha uzun ve hacimli bir görüntü sağlayan işlemdir. Kirpik lifting işleminde keratin bakım uygulandığı için kirpik keratin bakımı da denilebilir.

Kirpik lifting işleminde kirpik dökme veya göze zarar verme söz konusu değildir. Ayrıca kullanılan malzemelerin içeriği anti- alerjiktir. Kirpik lifting seyrek ve hacimsiz kirpik yapısına sahip olanlar için, kirpikleri aşağıya doğru düşük olanlar için bir seçenek haline gelse de kirpiklerinden memnun olmayanlar, daha uzun ve daha hacimli bir görüntüye sahip olmak isteyenler, iri göz yapısına sahip olmak isteyenler ve bakışlarını canlandırmak isteyenler de bu işlemi yaptırabilir.

Kirpik liftinginin kalıcılığı yapılan bakıma göre değişmekle birlikte ortalama olarak 6-8 haftadır. Eğer özenli bir bakım yapılırsa bu süre 3 aya kadar çıkabilmektedir.

Kirpik liftinginin avantajları şu şekildedir:

Maskaraya ve kirpik kıvırıcısına ihtiyaç kalmadan kirpikler her zaman daha hacimli bir haldedir.

Kirpiklere keratin bakımı yapıldığı için estetik duran bir görüntü oluşacaktır.

Kirpik liftinginin yapım aşaması ise:

Kirpik liftingine başlamadan önce  ilk olarak kirpik çizgisine yapışmayan ve zarar vermeyen bir silikon ped koyulmasıyla başlanır. Ardından kirpikler tek tek yukarı doğru taranarak işlem sonunda istenilen görünüm kazandırılır. Sonrasında genel olarak yukarı doğru taranılan ve kıvrılan kirpiklerin şekillerini kaybetmemesi için çeşitli solüsyonlar uygulanır. Kirpiklerdeki solüsyonun kuruması için ortalama olarak 10-15 dakika beklenir ve kurumasının ardından keratin bakımı yapılarak işlem tamamlanmış olur şeklindedir.

Kısacası kirpik liftingi işleminde kullanılan ürünler göze zarar vermemek için kullanılan yumuşak bir ped, kirpiklerin şekil alması için kullanılan bir fırça ve bu şekli kaybetmemesi için kullanılan solüsyonlar ve keratindir. Kirpik liftingi işleminden sonra kirpik boyama da yapılabilir.

Kirpik liftingi işleminde kirpiklerin tek tek taranmış ve ayrılmış olması, her birine solüsyon uygulanmış olması oldukça önemlidir. Kirpik liftingi uygulaması ortalama olarak 45-60 dakika süren tek seanslık bir işlemdir. Kirpik liftingi yaptıran kişilerin deniz, hamam, sauna gibi yerlere gitmesinde hiçbir sakınca yoktur.

Kirpik Lifting uygulaması hakkında sık sorulan sorular

KİRPİK LİFTİNGİ İLE İLGİLİ NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

* Kirpik liftinginin kimyasal bir işlem olduğu bilinmeli ve bunun bilincinde olarak hareket edilmelidir. Ayrıca ortamın ve kullanılan malzemelerin de steril olduğuna dikkat edilmelidir.
* Kirpik liftingi uygulama öncesinde işlem yaptırılan ortamda göz makyajı temizlense bile işlem günü göz makyajı yapılmamalıdır ve lens varsa işlem sırasında çıkarılmalıdır.
* Eğer gözde arpacık, alerji veya tahriş oluşmuşsa işlem ertelenmeli bunlar geçince yaptırılmalıdır.
* Kirpik liftingi sonrası kirpikler dikkatli ve özenli kullanılmalı. Makyaj işlemi için uygulama sonrası en az 12 saat beklenilmelidir.
* Yağ bazlı makyaj temizleme ürünleri yerine su bazlı makyaj temizleyicileri kullanılmalıdır.

KİRPİK LİFTİNGİ İŞLEMİNDEN SONRA BAKIM NASIL YAPILMALIDIR?

Kirpik liftingi işlem sonrası kalıcılığının artması için evde yapılan bakımlar oldukça önemlidir. Kirpik liftingi bakımında ilk olarak her sabah düzenli olarak kirpikler fırça ile taranmalıdır. Kirpiklere haftada 1-2 defa organik ve besleyici doğal yağlardan oluşan keratin içerikli serumlardan uygulanabilir. Keratin bakımı yapılıp içeriğinde keratin bulunan maskaralar tercih edilirse kirpiklerin dökülmediği aksine güçlendiği görülecektir.

Kirpik lifting acı verici midir?

Kirpik lifting işlemi genellikle acısızdır. Kirpiklere uygulanan solüsyon ve yapıştırıcı hassas bir şekilde uygulandığı için acı hissi minimal olur. Ancak herkesin acı eşiği farklı olduğu için, bireyler arasında farklılık olabilir.

Kirpik lifting ne kadar sürer?

Kirpik lifting işlemi genellikle bir saat kadar sürer. Ancak bu süre, uygulamanın karmaşıklığına ve uzmanın hızına bağlı olarak değişebilir.

Kirpik liftingin etkisi ne kadar sürer?

Kirpik liftingin etkisi genellikle 6 ila 8 hafta arasında sürer. Bu süre boyunca, kirpikler kıvrık ve belirgin görünür. Daha sonra, kirpiklerin doğal olarak düzleşmesi beklenir ve işlem yeniden yapılabilir.

Kirpik liftingin yan etkileri var mı?

Kirpik lifting işlemi genellikle güvenli ve yan etkileri nadirdir. Ancak bazı insanlarda hassasiyet, kızarıklık, kaşıntı veya geçici olarak kirpik dökülmesi gibi yan etkiler görülebilir. İşlemi yapacak olan uzman, müşterisini bu potansiyel yan etkiler konusunda bilgilendirmelidir.

Kirpik Lifting Fiyatları Ne Kadar?

Kirpik lifting fiyatları hakkında kampanyalı fiyat bilgisi almak için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Adres : Caddebostan Mahallesi, Bağdat Cd. No:310 D:6 , Kadıköy

Instagram : Merve Dönmez Beauty Instagram

Diğer kalıcı makyaj uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi alabilirisiniz : Microblading ,Dudak Renklendirme , İpek Kirpik

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!