İpek Kirpik

İpek Kirpik : Bakışlarınız anlam kazansın! Gözlerinize zarar vermeyecek antialerjenik ürünlerle yapılan ipek kirpik uygulaması makyaja gerek kalmadan daha etkileyici bakışlara sahip olmanızı sağlar. Saf ipekten elde edilen kirpikler, gözlerin yapısına uygun olarak tek tek kendi kirpiklerinize eklenir. Yoğunluğu ve uzunluğu isteğinize bağlı olarak göz yapınıza en uygun şekilde tasarlanır.

Neden İpek Kirpik?

Makyajın yarattığı ağırlık hissini veya takma kirpiklerin neden olduğu batma hissini sevmeyenler için oldukça faydalı bir yöntemdir. İpek kirpikler gerçek kirpik yapısına en fazla benzeyen ipekten yapıldığı için oldukça doğal görünür bu sebeple ipek kirpik tercih sebebidir.

Kirpiklere her gün rimel sürülmesi gereksinimini ortadan kaldırdığı için bile sağlıklı olduğunu söylemek mümkündür. İpek kirpikler sayesinde kirpikleriniz sürekli kimyasallara maruz kalmaz. İpek kirpikler deniz ya da havuz suyuyla temas etmesi halinde deforme olmaz, özel olarak bir bakıma ihtiyaç duymaz. Böylece yaz tatili için suya dayanıklı bir maskara arayışına da gereksinim duyulmaz.

İpek Kirpik Kendi Kirpiklerinizi Dökmez!

İpek kirpik işinin ehli bir uzman tarafından ve kaliteli malzemelerle uygulanır ise kendi kirpiklerinize asla zarar vermez.

Kirpiğimiz anatomisi gereği her gözün etrafında ortalama 90-120 adet kirpik bulunur. Her iki gözümüzde de günde 2-3 adet kirpiğimiz dökülür.

1 haftada 21 kirpiğimiz, 2 haftada 42 ve 3 haftada ortalama 63 kirpiğimiz dökülür ve yenilenir. Bu durumda kirpikler dökülerek yenilenir yani bilinenin aksine ipek kirpikler kendi kirpiğimize zarar vermez ve dökmez.

İpek Kirpik Kullanım Süresi ve Bakımı

İpek kirpiklerinizi daha uzun süreli kullanmak istiyorsanız yağ bazlı makyaj temizleyicilerden ve  maskaralardan uzak durmalısınız. Gece uyurken kirpiklerin üzerine yatmak ya da sık sık gözleri ovalamak ovuşturmak gibi kirpiklerin yapısını bozacak davranışlardan da kaçınılması gerekir.

Düşen kirpiklerin yerine yenisini eklemek gerektiğinde yine bir uzman yardımına ihtiyaç duyulur. Ortalama bakım süresi kullanımınıza bağlı olarak 3-4  haftadır.

İpek kirpik uygulaması hakkında sık sorulan sorular

İPEK KİRPİK UYGULAMA SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

  • İlk 24 saat hiçbir şekilde su değdirilmemelidir.
  • Yağ bazlı makyaj temizleme ürünleri yerine su bazlı makyaj temizleme ürünleri kullanılmalıdır.
  • Kirpiklere maskara kullanılmamalıdır.

İPEK KİRPİĞİN BAKIMI NASIL OLMALIDIR?

İpek kirpiklerinizi daha uzun süreli kullanmak istiyorsanız yağ bazlı makyaj temizleyicilerden ve  maskaralardan uzak durmalısınız. Gece uyurken kirpiklerin üzerine yatmak ya da sık sık gözleri ovalamak ovuşturmak gibi kirpiklerin yapısını bozacak davranışlardan da kaçınılması gerekir.

Düşen kirpiklerin yerine yenisini eklemek gerektiğinde yine bir uzman yardımına ihtiyaç duyulur. Ortalama bakım süresi kullanımınıza bağlı olarak 3-4  haftadır.

İPEK KİRPİK NASIL ÇIKARILIR?

İpek kirpik uzun bir süre sonunda kendiliğinden tamamen dökülse de bu süreyi beklemek istemeyenler için bir kirpik uzmandan yardım alınması önerilir .

İpek kirpiklerin çıkarılması için yapıştırılırken kullanılan malzemeye özel bir solüsyon vardır. Bu solüsyon ile yapılan çıkarmalar kendi kirpiklerinize zarar vermez. Bu işlemin evde yapılmamalıdır. Evde yapılan işlemler doğal kirpiklerin dökülmesi gibi istenmeyen sonuçlara zemin hazırlayabilir.

İpek kirpikler kimler için uygundur?

İpek kirpikler, daha dolgun ve uzun kirpiklere sahip olmak isteyen herkes için uygundur. Özellikle ince, seyrek veya kısa doğal kirpiklere sahip olan kişiler tarafından tercih edilir. Ancak, kirpik dökülmesi veya alerjik reaksiyonlar gibi bazı sağlık sorunları olan kişiler için uygun olmayabilir. Bu durumda, bir uzmana danışmak önemlidir.

İpek kirpikler doğal kirpiklere zarar verir mi?

İpek kirpikler, doğal kirpiklere zarar vermek yerine, kirpikleri daha uzun, dolgun ve çekici bir görünüm sağlamak için tasarlanmıştır. Ancak, doğru uygulama ve düzgün bakım yapılmazsa, kirpiklerin zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle, uzman birinden yardım almak ve önerilen bakım talimatlarını takip etmek önemlidir.

İpek kirpikler ne kadar süre dayanır?

İpek kirpikler, doğru bir şekilde takıldıklarında genellikle 4 ila 6 hafta arasında dayanabilirler. Ancak bu süre, kişinin kirpik büyüme döngüsüne, bakım alışkanlıklarına ve kullanılan yapıştırıcının kalitesine bağlı olarak değişebilir.

İpek kirpiklerin bakımı nasıl yapılır?

İpek kirpiklerinizi temiz ve sağlıklı tutmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Kirpiklere su ve buharlı ortamlardan 24 saat uzak durun.
  • Kirpikleri ovuşturmayın veya çekmeyin.
  • Kirpiklere yağ içeren ürünlerden kaçının.
  • Kirpikleri günlük olarak nazikçe temizlemek için özel kirpik temizleyicileri kullanın.

İpek Kirpik Fiyatları Ne Kadar?

İpek kirpik fiyatları hakkında kampanyalı fiyat bilgisi almak için hemen aşağıdaki formu doldurun.

Adres : Caddebostan Mahallesi, Bağdat Cd. No:310 D:6 , Kadıköy

Instagram : Merve Dönmez Beauty Instagram

 

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!