Kaş Laminasyonu

Kaş Laminasyonu Nedir?

Kaş laminasyonu işlemi kaşlara uygulanıp estetik bir görünüm kazandıran ve kaşların yukarı doğru sabitlenmesini sağlayan bir işlemdir. Kaş laminasyonu işlemi kaşlara taranmış bir görünüm kazandırırken daha estetik durmasını amaçlar. Kaş laminasyonu işlemi kaşları aşağı doğru düşük olanlar, kaşları kıvrık veya yanlış yöne doğru uzayan kişiler, yanlış kaş alım sonucu kaş kaybı yaşayanlar, kaş simetrisi bulunmayanlar için daha uygundur.

Kaş laminasyonu işlemi kaşları yukarıya doğru tarayıp sabitleştirdiği için gün içinde kaş yapısı bozulan ve aşağı düşen kişiler bu işlemi yaptırabilir.

Bu işlemde kaşların arasının doldurulmadığı sadece yukarı doğru tarama işlemi yapıldığı bilinmelidir. Yani hiç kaşı olmayanlarda veya kaş yapısında boşluk bulunanlarda, fazla gür ve uzun kaş yapısına sahip olanlarda bu işlem sonucunda istenilen görüntüye ulaşılamayabilir.

Kaş laminasyonu işleminde çeşitli vitamin, keratin gibi bakım ürünlerinin kullanılması bu işlemin en büyük avantajıdır. Kaş laminasyonu işlemi tek seansın yeterli olduğu bir işlemdir ve rötuş seansına gerek kalmaz. Ortalama olarak 1 saatte tamamlanır. Ve kalıcılığı 6-8 hafta arasında değişebilir.

Kaş laminasyonu işlemi 30 gün aralıklarla tekrar edilebilir, kaşlara herhangi bir zararı yoktur. Kaş laminasyonu işleminin etkisini işlem bitiminden hemen sonra görmek mümkündür.

Kaş Laminasyonu Nasıl Yapılır?

1) İlk adım makyaj temizleme: Yüzde özellikle kaşlarda makyaj var ise bu makyajın işlem öncesinde çıkarılması sağlanır.

2) Kaş şampuanı ve kaş primer ile deri ve kaş etrafındaki yağların temizlenmesi sağlanır.

3) İşlemde kullanılan solüsyonlar ile kaşlar yukarı doğru şekillendirilir ve sabitlenir. İçeriğinde farklı yağlar bulunan solüsyonların kullanılması kaşların hem bakımını sağlar hem de kalıcılık süresini uzatır.

4) Serum: Serumun içeriği ise protein, vitamin ve keratinden oluşur yani kaşa bakım yapacak ürünler bu solüsyonların içerisindedir.

5) Altın oran ölçeği: Bu ölçek kaşların yapılandırılmasını ve simetrik, yüze uyumlu bir şekil almasını sağlar.

Kaş laminasyonu işlemi ile ilgili 3 soru 3 cevap!

Kaş Laminasyonu İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk olarak yüzde makyaj var ise makyaj kalıntıları kalmayana kadar yüz temizlenir. Kaş şampuanı kullanılarak kaşlar yıkanır ve kaş primeri kullanılarak deri ve kaş etrafındaki yağlar temizlenmiş olunur. Altın oran ölçeği kullanılarak kaş boyaması ve kaş şekillenmesi planlanır.

Sonrasında kaşlar 2 farklı solüsyonla güçlendirilip içeriğinde vitamin, protein ve keratin bulunan serumlar sürülür. Ortalama olarak 45 dakika bekledikten sonra eğer kaş boyama işlemi yapılacaksa kaş boyanır yapılmayacaksa kaş botoksu ve kaş alımı yapılıp işlem tamamlanmış olur.

Kaş botoksu ise kaşa yüksek dozda protein verilmesi şeklinde açıklanabilir. Bu protein verme işleminde herhangi bir iğne uygulaması söz konusu değildir. Kaş laminasyonu işlemi kaşlara zarar veren bir işlem değildir aksine işlemde kullanılan solüsyonların içeriğinde vitamin, protein ve keratin bulunduğu için kaşlara bakım sağlar. Bu işlem yaptırılmadan önce güzellik salonuna gidilerek işlemle ilgili bilgi alınmalı, kaliteli ve steril malzeme kullanıldığına dikkat edilmeli dir. Çünkü doğru teknik ve doğru uygulamalar oldukça önemlidir.

Kaş Laminasyonu Uygulama Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk olarak 24 saat su ile temasından kaçınmalı ve yağ bazlı makyaj temizleyicileri yerine su bazlı makyaj temizleyicileri kullanılmalıdır. Kaşı fazla yoracak işlemlerden kaçınmalıdır. Eğer kaşa bir makyaj işlemi uygulanmışsa su bazlı makyaj temizleyicilerle çıkarılmalıdır.

Bunun dışında kaşa organik ve besleyici doğal yağlardan oluşan serumlardan uygulanırsa işlemin kalıcılık ömrü artacaktır. Kaş laminasyonu işlemi sonrası günlük hayata tamamen dönmek mümkündür.

Kaş Laminasyonu ile Kaş Lifting İşlemleri Arasındaki Fark Nedir?

Kaş laminasyonu işlemi var olan kaşlara bakım yapıp yukarı doğru taranarak şekillenmesi, hacimli ve dolgun görünmesi işlemi iken kaş lifting işlemi kaşı kıvırma işlemidir.
Kaş laminasyonu işlemi özel olarak boyama tercih edilmediyse sadece kaşlara hacim vererek yukarı kaldırma işlemi olduğu ve bu işlemde iğne kullanmak yerine doğal bakım ürünleri, vitamin, mineral ve keratinlerin kullanıldığı unutulmamalıdır. Steril ortamlarda ve uzman kişiler eşliğiyle yapılması gerektiği bilinmelidir.

Kaş Laminasyonu Fiyatları Ne Kadar?

Kaş laminasyonu fiyatları hakkında kampanyalı bilgi almak için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Diğer kalıcı makyaj uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi alabilirisiniz : MicrobladingDudak Renklendirme

Instagram : Merve Dönmez Beauty Instagram

Adres : Caddebostan Mahallesi, Bağdat Cd. No:310 D:6 , Kadıköy

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!