Protez Tırnak

Uzamayan ve kırılan tırnaklarınızdan, bozulan oje dertlerinizden Protez Tırnak uygulamaları ile kurtulabilirsiniz. Hava alabilen özel jellerle istediğiniz boy, şekil ve renklerde tırnağınıza zarar vermeden yapılan tırnak uygulamaları ile günlük hayatınızda bakımlı ellerin konforunu yaşayın.

Protez tırnak sayesinde tırnak kırılmalarının önüne geçilir, daha güçlü tırnaklar elde edilmiş olunur ve var olan tırnağa asla bir zararı bulunmamaktadır. Tırnak yeme alışkanlığına sahip olanlar,  tırnakları ince ve kırılmaya meyilli olan kişiler, yoğun iş temposundan dolayı tırnak bakımına fırsat bulamayanlar, tırnak yapılarını beğenmeyenler bu uygulamayı tercih edebilirler.

Jel Protez Tırnak Nedir?

Jel protez tırnak, bir tür yapay tırnak kaplamasıdır. Jel, doğal tırnak üzerine uygulanır ve ultraviyole (UV) ışığında veya LED ışıklarında sertleşir. Jel protez tırnaklar, doğal tırnağın üzerine yapılan birkaç kat jel tabakasıyla oluşturulur ve daha sonra şekillendirilir, cilalanır ve istenilen renk veya desenle süslenir.

Jel protez tırnaklar, genellikle doğal tırnakların üzerinde daha ince, daha esnek ve daha doğal bir görünüm sağlar. Ayrıca, jel malzemesi doğal tırnağa daha yakın bir his verir. Jel protez tırnaklar, uzun süre dayanıklı olabilir ve tırnakları kırılmaya, çatlamaya veya soyulmaya karşı koruyabilir. Ayrıca, jel protez tırnaklar doğal tırnakların altından gelen ışığı geçirerek doğal tırnak büyümesine izin verir.

Jel protez tırnaklar, profesyonel bir tırnak teknisyeni tarafından uygulanmalıdır. Uygulama işlemi, doğal tırnağın hazırlanması, jel tabakalarının uygulanması, her tabakanın sertleştirilmesi ve son şekillendirme işlemlerini içerir. Jel protez tırnaklar belirli bir süre boyunca kullanılabilir ve daha sonra bakım veya doldurma işlemi gerekebilir.

Neden Jel Protez Tırnak?

Protez tırnak modellerinin birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilen ve salonumuzda da uygulanan jel protez tırnaktır. Diğer uygulama çeşitleri akrilik protez tırnak, dipping protez tırnaktır.  Jel tırnak hava alabilen jellerle kendi var olan tırnağımızın üzerine uygulanır. Bu sayede alttan uzayan kendi tırnaklarınızın daha sağlıklı ve güçlü bir şekilde uzaması sağlanır. Dünyada ve Türkiye’de tırnak uzmanları tarafından en çok tercih edilen jel protez uygulamasıdır.

Protez Tırnak İşlem ve Kullanım Süresi

İşlem Süresi: 75 – 90dk (Kuru manikür ve kalıcı ojesi uygulamanın içindedir)

Kullanım Süresi: Bakımlarını yaptırdığınız sürece dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz

Bakım Süresi: 3-4 hafta

PROTEZ TIRNAK NASIL ÇIKARTILIR?

Protez tırnak profesyonel bir salonda tırnak uzmanı tarafından uygun cihazlarla çıkarılmalıdır. Çıkarma işlemi çok basit ve kısa bir sürede yapılır. Protez tırnaklarınızı çıkarmaya çalışmanız, soymanız doğru değildir. Böyle bir durumda tırnağın en üst katmanı çıkacağı için estetik olmayan bir görüntü oluşur ve kendi tırnağınıza zarar verirsiniz.

PROTEZ TIRNAKLA İLGİLİ NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

1) İşlem yaptırılacak merkez işlem öncesinde mutlaka araştırılmalıdır. Hem merkezin hem de kullanılan malzemelerin temiz ve steril olması çok önemlidir.

2)  Protez tırnaklarınızı çıkarmaya çalışmanız, soymanız doğru değildir. Böyle bir durumda tırnağın en üst katmanı çıkacağı için estetik olmayan bir görüntü oluşur ve kendi tırnağınıza zarar verirsiniz.

PROTEZ TIRNAKLAR TIRNAK MAKASI İLE KESİLİR Mİ?

Protez tırnaklar tırnak makasıyla kesilmemeli ve metal törpü ile törpülenmemelidir. Eğer törpülenme işlemi gerekiyorsa kağıt törpü ile düzeltilmesinde bir sakınca yoktur.

Protez Tırnak Fiyatları Ne Kadar?

Protez tırnak fiyatları hakkında kampanyalı fiyat bilgisi almak için hemen aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Protez tırnak nasıl yapılır? 

Protez tırnak, bir tırnak uzmanı veya güzellik uzmanı tarafından yapılır. İlk olarak, doğal tırnağın üzerinde uygun bir şekil verilir ve ardından bir yapıştırıcı veya jel kullanılarak yapay tırnak üzerine yapıştırılır. Son olarak, protez tırnağın üzerine istenilen renk veya desen uygulanır.

Protez tırnaklar kimler için uygundur? 

Protez tırnaklar, doğal tırnakları zayıf, kırılgan veya yavaş uzayan kişiler için ideal olabilir. Ayrıca, tırnaklarını daha uzun veya estetik görünmesini isteyen kişiler de protez tırnakları tercih edebilir. Bununla birlikte, tırnak enfeksiyonu veya cilt sorunları olan kişilerin öncesinde bir uzmana danışmaları önemlidir.

Protez tırnaklar doğal tırnağa zarar verir mi?

Doğru şekilde uygulandığında ve düzenli bakım yapıldığında protez tırnaklar doğal tırnağa zarar vermez. Ancak, kötü uygulama veya yanlış çıkarma işlemi doğal tırnağa zarar verebilir. Bu nedenle, protez tırnakları uzman biri tarafından yaptırmak ve çıkartmak önemlidir.

Protez tırnak ne kadar süreyle kullanılabilir?

Protez tırnakların dayanıklılığı kişiden kişiye değişebilir. Genellikle protez tırnaklar 2 ila 4 hafta arasında kullanılabilir. Ancak, doğal tırnak büyümesine bağlı olarak düzenli bakım ve doldurma işlemi gerekebilir.

Protez tırnaklar kimler için uygundur? 

Protez tırnaklar, doğal tırnakları zayıf, kırılgan veya yavaş uzayan kişiler için ideal olabilir. Ayrıca, tırnaklarını daha uzun veya estetik görünmesini isteyen kişiler de protez tırnakları tercih edebilir. Bununla birlikte, tırnak enfeksiyonu veya cilt sorunları olan kişilerin öncesinde bir uzmana danışmaları önemlidir.

Diğer kalıcı makyaj uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi alabilirisiniz : Microblading , Kaş Silme , Bölgesel Zayıflama , Dudak Renklendirme , İpek Kirpik

Instagram : Merve Dönmez Beauty Instagram

Fiyat Bilgisi Almak İçin Formu Doldurunuz!